Přestup do Nového roku

02.01.2022

MĚSÍC V NOVU dnes 2.1.2022 v 19.33

Jedinečný čas, který se dá využít na vědomé vstřebání věcí uplynulých a odvážné vyhlídky do časů nadcházejících.

S oblibou říkám, pozor na to, co si přeješ, mohlo by se ti to splnit (už samý výrok zračí budoucnost),zároveň stále více nabádám k užívání si kouzla přítomnosti.

Je třeba mít nějaký cíl a k němu směřovat, na něco se těšit - překážky řešit prostě cestou, a přijmout je jako dobré rádce, ukazatele směřování...

Včera jsem si dopřála zážitek - chodíme na Novoroční procházku u nás na Žampašský most - ojedinělý kamenný viadukt, který se ční nedaleko řeky Sázavy. Jdeme podél trati a místy po kolejích. Před samotným vstupem na most procházíme tunelem. Náhle mi vyvstala jistá asociace v příchozím okamžiku a místa, kde jsme se nacházeli, a to v souvislosti s našimi životy - procházela jsem tunelem a v hučení prostoru mi běžel celý uplynulý rok, myšlenky, odpuštění, propuštění, odevzdání, měsíc za měsícem, jak jsem kráčela po pražcích až k východu z tunelu - zde jsem odevzdala poslední myšlenkou prosinec 2021.

Po pár metrech jsem vstoupila na kamenný most a já věděla, že se stejnou odvahou, odhodláním a důvěrou vstupuji do dalších dní, otevíral se přede mnou rok 2022, s každým dalším krokem rostla má odvaha a nápady a radost do Nového roku (upozorňuji, pro skeptiky, že jsme se předem podívali na jízdní řád, a že vlak jela ž v momentě, kdy jsem sešli do údolí a vlah nám prohučel nad hlavami:-))

Ještě jeden silný moment - když jsem dívala z výšky viaduktu do údolí, náhle nebyl čas ani prostor, nastalo Tady a Teď. Přitom mi proběhla hlavou snad celá historie toho místa od dávnověku. 

Ale k dnešnímu dni - den, kdy je na místě očista a to dočista, nechť to každý pojme po svém. A já navíc, navečer, spolu s dalšími ženami, si dám taneční rej u nás v Altánu - a pokud se některá ještě toužíte přidat, pište zprávu, zašlu instrukce, začínáme v 16.30 

S láskou

Diana