Alchymie výroby MÝDEL

Alchymie výroby MÝDEL
Mýdlárenská dílna pro začátečníky

Přijměte pozvání na tvořivý workshop, kde se naučíte vyrábět po domácku kvalitní mýdla převážně pro citlivou pokožku.


Provede vás Markéta Grygarová, a zde je pár slov o ní:

jmenuji se Markéta Grygarová. Jsem matka, výtvarnice, terapeutka, lektorka, mýdlařka. První domácí mýdlo jsem si vyrobila v roce 2020 a už jsem s tím nepřestala. Baví mě vyrábět mýdla procesem za studena, která jsou ultra jemná, přírodní, obohacená o nejrůznější přísady, obarvená výluhy z bylin či kosmetickými jíly. Ovoněná dobrými esenciálními oleji i bez vůně. 

Vyrábím mýdla pro rodinu, přátelé a známé a vtiskávám jim jméno PURAPURA. Slovo pura znamená v balijštině chrám nebo čistý. 

Mým cílem bude naučit vás, jak si vyrobit vlastní přírodní mýdlo procesem za studena doma. Během dílny si budete moci vyzkoušet vyrobit první mýdlo, které bude vážit cca 500g a poté si ho odvezete ve formě domů, kde si ho po ztuhnutí nakrájíte a necháte cca 6 týdnů zrát. Procesem vás provedu, povím vám a ukážu, jak to dělat, aby byla výroba mýdla bezpečná.
Dozvíte se jak vzniká mýdlo a něco málo o vlastnostech olejů a tuků. Co znamenají základní mýdlařské pojmy jako je saponifikační koeficient, přetučnění, podlouhování, stopa, gelová fáze.
Jak můžete mýdlo obarvit, ovonět a vytvářet jeho design či ho dekorovat.
Jak se testuje zásaditost mýdla ph papírky, kdy je mýdlo hotové k použití a jak se skladuje.
Jaké nástroje a nádobí na výrobu mýdla jsou vhodné a jak je po použití snadno a bezpečně umýt.
Ukážu vám jak pracovat s aplikací soapcalc a vysvětlím jak určovat množství vody v mýdlovém receptu, abyste si recepty mohli tvořit sami.

Datum a začátek: 21.1.2024 v 9h ráno
Celkový čas dílny: 5 hodin
Cena: 1500kč

Sebou si přineste, tyčový mixér, ochranné brýle na oči, pohodlné oblečení s dlouhým rukávem, které můžete případně zašpinit.

REZERVACE místa a přihlášení na di.novotna@seznam.cz nebo tlf.723 401 779Místo konání : Ateliér Altán, Kamenný Přívoz 331, 252 82, Praha - západ
(Příjezd po vyznačené cestě viz mapa https://mapy.cz/s/hudusuduhe)Prosím, domluvte se více žen na jedno auto kvůli parkování, parkovat lze v areálu zahradu, před vraty i naproti u chaty u cesty)