DUŠIČKY/ Samhain

DUŠIČKY/ Samhain - ohlédnutí

Pátek 3.11.2023 od 18 hodin 

v Ateliéru ALTÁN

Že i Dušičky se dají uctít s úsměvem jsme se přesvědčily právě v uplynulém Samhainovém večeru. Ženy, bylo mi ctí spolu-prožívat.


Ženy,

zvu vás na uctění dalšího přechodového svátku, tentokrát Dušičky/ Samhain 

Čas, kdy se nejvíce noříme do hlubin své duše, kdy vzpomínka na blízké, co již odešli, je velmi živá. Čas uctění nejen rodové linie, ale v kontrastu se smrtí, hlavně života.

Vnímáme, jak barevné listí osychá a opadává, dny jsou stále kratší, zato ranní mlha stále častější. Převládá nastupující melancholie a touha být v tichu, stahujeme se do svého nitra, kde vyvstávají nejen vzpomínky, ale i stíny - stíny naší osobnosti, které si jen s nechutí chceme přiznat.

V tomto čase je stěna mezi dvěma světy - světem živých a mrtvých, úplně nejtenčí.

Pojďme se v ženském kruhu podělit se o své chmury, při tanci vyplavíme, vypotíme, vypláčeme a vysmějeme emoce, zavzpomínat na bytosti, které z našeho světa odešly, uctít naše předky, díky nimž jsme tady a teď, nahlas vyslovit, pojmenovat a zvědomit si to, co v sobě skrýváme, co nám vadí a co nám kdo zrcadlí, připustit, co v sobě nosíme za stín a nechceme si přiznat.
Je na čase odkrýt všechny své stránky a obejmout je, neboť i ty stinné k nám patří. Mnohdy se velmi uleví, když si přiznáme, prožijeme a vypustíme uzavřenou emoci.

S SEBOU
- šaty, ve kterých se cítíte žensky a pohodlně (v barvě černé, temně červené, fialové, šedé, hnědé)
- něco dobrého k společní hostině (oříšky, ovoce, čokoládu, koláč)karimatku, teplé ponožky
- fotku blízké bytosti, která již odešla nebo předmět, který vám ji připomíná

Čeká nás sdílení, povídání, mlčení, tanec, meditace, rituál.


Navzájem se podpoříme, neboť síla ženské sounáležitosti je nedozírná.