Nikdy není pozdě na splnění svých přání

07.04.2021

začnu otázkou a zamyšlením:

Co vše vede a čeká člověka na jeho cestě za poznáním? Jistě jste se několikrát v životě zastavili a podobné otázky před vámi vyvstaly - většinou při prožití životních mezníků a jakýchkoli změn, ztráty bližního, nemoci, změny místa, strachu, obav a nejistoty z těchto prožitků plynoucí. Na druhou stranu v rovnováze se ztrátami a negativními prožitky přicházely chvíle radostné, jako láska, narození dětí, úspěch, slunce na nebi, vůně květin, poznávání, cestování.... roky přibývaly a s nimi i otázky - kam patřím, kam směřuji, proč...?

Pokud se jedná o cestu profesní, chvíli mi trvalo, než jsem pochopila souvislosti mezi spojením člověka a přírody. Nic se neděje náhodou a tak mou cestu zkřížila přírodní kosmetika Dr. Hauschka (více info viz Kosmetické ošetření Dr. Hauschka) i s celou její filozofií vlivu na člověka a jeho chování a symbiózu s ní. Plně jsem se ponořila do hýčkacího procesu a předávání nabytých znalostí a zkušeností do péče o ženy.

Praxe a touha po hlubším poznání mě ale vedly dál. S přibývajícími klienty, kteří měli a mají různé zdravotní potíže, jsem se začala zajímat o psychosomatickou povahu a základ těchto neduhů - nejprve na pokožku člověka, pak i o další o potíže, vedoucí pod povrch, především ženského rázu. Ne, nejsem lékař, předávám pouze lety nabytou praxi a zkušenosti, kdy mi pod rukama prošly stovky žen, jejichž potíže již mohu rozpoznat kategorizovat, neboť historie, podobné zlomové příběhy a následné potíže se velmi často opakují - ve většině případů se jejich stav zlepšil poté, co si vyřešili život, kdy jej začali žít tak, jak chtějí, bytostně, podle sebe a vnitřního nastavení, bez příkazů, vzorců, srovnávání se a návodů.


Tato a další poznání mě vedly hlouběji do duše ženy, k její prapodstatě a zodpovězení otázek - kdy a proč žena strádá ? Tady již pouhé bylinky nestačily a opět, v daný čas mi přišel do cesty Sebepozávací program Loona Dance Akademie (koncept Lucie Kupcové) s lektorským výcvikem Loona Dance - tance pro ženy, pro jejich ozdravení a prevenci nemocí. Více o vlivu tohoto konceptu uvádím v záložce PROŽITKOVÉ A TANEČNÍ KRUHY LOONA DANCE - tanec je nejpřirozenějším pohybem ženy, při tanci se žena uvolní a dostává se sama k sobě, když žena tančí, dýchá a zpívá, oživuje svou podstatu, rozpouští nahromaděné bloky a vyrovnáním hemisfér se vrací ke své tvořivosti. Náhle si více uvědomuje své poslání, touhy a schopnosti. Boří hranice, slova nemohu, neumím, netroufám si a podobné mizí z jejího slovníku..

Skrze Loona Dance jsem se protančila dál, k touze o oživení a předávání starých, mnohdy zapomenutých tradic, které rovněž souvisí s péčí a zkvalitněním našeho života. Pronikám do hlubšího poznání rostlin a bylinek, které se dají použít na vykuřování prostor i očisty člověka, bylin a květin, které mají ozdravný vliv na člověka ať v podobě popíjení čajů, výroby tinktúr, použití k napářce (více info viz Ženská bylinná napářka), tvoření bylinných koulí k masážím, koupelím atd.. Pronikám hlouběji do umění Rituálů, ať už je to přechodový rituál Zavinování (více info viz Rituál Zavinování), Menarché, Předsvatební, Předporodní a jiné na míru. Všechny zmíněné znalosti a nabytou zkušenost předávám s láskou a pokorou dál (podrobnější informace si můžete přečíst v mé nabídce)

Každý člověk je pro mě jedinečný a ke každému také podle toho přistupuji. Při každé péči, proceduře, rituálu i taneční nebo kreativní lekci vám poskytnu bezpečný a laskavý prostor, abyste se cítili komfortně a prožili čas tak, aby byl pro vás s přínosem nebo příjemným zážitkem. A abyste se rádi vraceli nebo na mě v dobrém vzpomínali.

Bude mi ctí a potěšením vás provázet

Diana Novotná

Dovětek :

Naslouchejme přírodě, učme se od ní, každá bylinka má zde svůj smysl, nabízí nám nepřeberné množství příjemných a přirozených možností, jak potěšit nás, i ostatní.

Člověk již dávno pochopil, že rostliny mají vzácnou schopnost uzdravovat, či udržovat nás v rovnováze, ať už to bylo prostřednictvím kvalitních esencí a olejových výtažků používaných v bylinných koupelí, mastí, balzámů a dalších přípravků.

Zastavme se, zaposlouchejme a načerpejme něco z toho, co nám příroda poskytuje, zamysleme se, co je účelem našeho bytí, přivoňme si ke krásným, ničím nenahraditelným přírodním esencím, vychutnejme si okamžik zastavení a nechme se hýčkat aspoň občas a uvědomme si, že život není jen spěch a shon.