Kterak jsem zavinula Katku  

28.03.2023

Rituál ZAVINOVÁNÍ /zavírání kostí
Kterak jsem Zavinula Katku


Říkala jsem si, to bude pohodový den - Katku znám již pár let, už jsme spolu mnohokrát probraly spoustu témat zprava i zleva.
Na den D jsem se přesto připravila jako na každou ženu - s pečlivostí chystala bylinky, oleje, Reboza, vykuřovadlo, karty, vše, aby nic nechybělo, aby vše bylo k dispozici, kdyby náhodou...


DEN začal skutečně krásně - slunce svítilo a já se těšila, jak ho spolu prožijeme.
Po mém příjezdu ke Katce do bytu, kde mělo Zavinutí proběhnout, vše probíhalo uvolněně - přípravy, vybalování, úprava místa, oltář, nachystaly jsem si kakao, kopřivový čaj a povídaly a povídaly.


Vyložily jsme karty na stůl - doslova a do písmene - a Šamanské orákulum opět nezklamalo. Není se čemu divit, stačí se jen usmát a přijmout to, že karty i s posláním prostě sedí.
Při míchání oleje na tělo už přicházelo uvolnění, vůně dělají své - Katka sáhla pro ryze ženských esencích: jasmín, růže - velká potřeba se zahalit do vůně této krásné, honosné a královské květiny. Bylo jasné, že nutně potřebuje vyživit tu krásnou ženu, kterou s sobě uchovává. Pohýčkat jí a dovolit, ať vyjde na světlo jejích dnů a života. Vůně nás provázela celým společným časem.

"Královno uvnitř - vyjdi ven a ukaž svou sílu, nadhled a grácii. Jsi přirozeně krásná. Jsi příliš obětavá, tak moc, že se ztrácíš, ve smutku, bolesti, které ti tu zanechaly předchozí generace žen. Už není nutné dělat oběti, obětovat se, sebe i svůj život. Ty KRÁLOVNO, dovol si žít již svůj život, bez obětí, zato s objetím."


Následující napářka a koupel v bylinách vedly k dalšímu uvolnění, očistě a ponoření se do sebe. Vše plynulo přirozeně a samozřejmě, s oboustrannou důvěrou.
Když jsem nahřáté a uvolněné tělo potírala teplým olejíčkem, esence růží již zcela zahalila každý kout místnosti včetně nás dvou. Povznášející se vůně a laskavost otevřela dveře do mimo - času i prostoru.


Slova se ztratila, rozpustila, byly jsem jen my, byla jen ONA, Královna, bytostně toužící přenést se nad propast a žít svůj život.
Zavinutí proběhlo rychle. Vyplavilo ohromnou bolest a tíhu pokolení, ženské linie. Bylo toho přespříliš na tak křehkou ženu, kterou to v ten moment zlomilo. Křehkou navenek, ale s velkou sílou uvnitř, ta síla se dere ven - jen ji vidět, obejmout a přijmout.


Téměř pokaždé, když zavinuji, se zvenčí přidají živly - i tentokrát se i přes slunečné počasí do hodiny přihnala bouře.
Ale pak opět vysvitlo slunce.
Krásná asociace na život

 
Děkuji Ti, milá Katko, být u toho s Tebou, děkuji za důvěru.
Přeji Ti, nechť Tě síla, Láska i Objetí provázejí.


S láskou a s velkou úctou a pokorou
Diana