Dr.Hauschka - filozofie a principy kosmetiky

14.05.2021

Dr. Rudolf Steiner (zakladatel antroposofického lékařství):

"Studujte rytmy, rytmy přinášejí život."

Právě z této myšlenky vycházel Dr. Hauschka při vývoji přípravků pro ošetření pleti, kdy si uvědomil, že cílem kosmetiky musí být nastolení, či navrácení přirozené rovnováhy pokožce. Kosmetické přípravky Dr. Hauschka pleť nerozdělují do různých typů. Tím, že je na pleť nahlíženo jako na celostní orgán a je stimulována vnitřní aktivita pokožky, docílíme toho, že pleť sama regeneruje, jsou nastoleny přirozené procesy a rytmy pokožce vlastní a je obnovena a posílena její ochrana před vnějšími vlivy.

Základem přípravků Dr. Hauschka jsou vysoce kvalitní substance (léčivé rostliny pěstované biologicko-dynamickým způsobem ve vlastních zahradách, další pocházejí z ekologického zemědělství a volného sběru). Rostliny jsou sbírány ručně a dále šetrně zpracovávány. Při výrobě jsou zohledněny přirozené rytmy, jakými jsou světlo-tma, teplo-zima, pohyb-klid. V rámci těchto procesů jsou získávány z léčivých rostlin jedinečné a kvalitní esence a olejové výtažky.

Metoda kosmetického ošetření Dr. Hauschka se různě liší od obvyklých způsobů profesionální kosmetické péče, neboť kombinuje jedinečným způsobem jednotlivé vlastnosti přípravků s praktickou aplikací. Středem metody profesionálního ošetření kosmetiky Dr. Hauschka je lymfatická stimulace, která se provádí přímo ručně a za použití speciálních štětečků vzájemnými, rytmicky sladěnými, klidnými a zároveň pružnými pohyby. Lymfatická stimulace působí podle zákonů trojího členění na celé lidské tělo spořádaným a tvořivým způsobem. Dokáže oživit éterické tělo člověka v tom, že se ošetření celého obličeje a hlavy zpětně odráží na celé lidské tělo.

Kosmetické přípravky Dr. Hauschka jsou, vzhledem k orientaci na pokožku jako celek, vyhrazeny jak pro ženy, tak i pro muže, mladistvé a děti. Díky svým ochranným, posilujícím, oživujícím a regeneračním vlastnostem nás mohou všechny provázet v každém věku. Při jejich použití se bude pokožka postupně učit fungovat zdravě a normálně, bez jakékoliv závislosti, či jiné negativní reakce.