Pečující  rituály

Co jsou rituály?

Prožití Rituálu napomáhá psychice, tělu i duši. Často čistí rodovou linii a napomáhá vstoupit do nové životní etapy vědomým ukončením etapy stávající nebo minulé.

Stejně, jako Vy, je každý Rituál originál.

Samotnému Rituálu (kromě Květinových a Bylinných) předchází zpravidla osobní setkání, abych Vás lépe poznala, probrala s Vámi detaily, vyslechla Váš příběh, požadavky, představy a přání, abych se lépe vcítila do Vašich životů a mohla tak připravit Rituál "na míru" .

Osobní setkání je důležité i pro navození vzájemné důvěry a uvolnění se před rituálem.


Jaké rituály provádím?

Květinová péče

 Kosmetická, relaxační a uvolňující léče pro ženy v každém věku. 


Rituál zavinování

Tento rituál je vhodný pro ženy, které si přejí uzavřít jakoukoliv událost. 

Bylinná procedura

Další osvědčené tradiční metody, které vedou k očistě organismu, hluboké relaxaci a  k ozdravení ženy.

Rituály na míru

Např. svatební rituál, kdy žena přechází z jedné identity do druhé, mění jméno, loučí se s rolí svobodné dívky.  

Moje cesta k rituálům

Téma Rituálů mě již dávno volalo. Nořila jsem se do jejich tradic, tajů a významů a sama několika rituály prošla. Ve chvíli, kdy jsem silně pocítila poslání předávat Rituály ostatním, přišly mi do cesty ty správné osoby, které mě zasvětily do tajů daných Přechodových témat. Nic se neděje náhodou - jedna zkušenost střídala druhou a já potkávala přesně ty Povolané, které jsem potřebovala. Tak to šlo i s literaturou, semináři a intuicí. V momentě, kdy se otevřel Zdroj mého vnímání, jsem již mohla pravdivě a od srdce předávat a konat.

Díky vlastní zkušenosti, seberozvoji, vedení ženských kruhů i umění naslouchání, sdílení a vnímání ženské sounáležitosti, jsem schopná nacítit a připravit Rituál pro danou ženu tzv. "na míru".

Každý takový rituál je originál, nedá se opakovat, stejně tak, jako je jedinečná bytost, pro kterou je připraven. Vlastně již od počátečního setkání s danou ženou, kdy se domluvíme na jeho přípravě,  probíhá silné spojení a ladění se na sebe. Jedině pak může proběhnout Rituál opravdově, od srdce a se vší náležitostí a účinkem, jež k němu patří, aby splnil očekávání.

Květinová láskyplná péče o ženy

 Kosmetická, relaxační a uvolňující péče, jejímž smyslem je přírodní a laskavou cestou poskytnout komfortní zážitek ženám bez rozdílu věku.

Ručně a šetrnou cestou pěstované a sbírané květy, zapracované do kosmetických přípravků, plné nezapomenutelné vůně, které Vám připomenou Vaší ženskou esenci.

Péče zahrnuje

 • celkové uvolnění těla, obličeje krku i dekoltu

 • koupel nohou, masáž celého těla i končetin

 • kosmetickou péči obličeje, krku a dekoltu ( úpravu obočí, řas, masáž či lymfatickou stimulaci, teplé obklady, masky, výživná séra, bylinné sáčky, použití kvalitních olejů a dalších přípravků)

 • nápoje dle výběru klientky

 • k dispozici župan, pantofle i sprcha

Jasmínové kouzlo - smyslná žena

Jasmín byl od pradávna považován za noblesní květinu. Působí jako silné afrodisiakum a kladně podporuje psychickou rovnováhu. Přidáváním do nápoje je považován za symbol dlouhověkosti

Tajemství Růže - probuzení ženství

Růže byla vždy spojována se symbolem ženství, s láskou, krásou a s bohyní Afrodité. Je stále považována za královskou květinu díky její spanilosti, eleganci a důmyslným tvarům, jež jí příroda nadělila

Levandulová - zklidňující pohlazení

Fialková léčivá středomořská květinka mající uklidňující a relaxační účinky. Zmírňuje úzkost a přináší radost. Její drobné kvítky a fialový nádech působí jako balzám na všechny naše smysly

Cena a délka rituálu

Propojením koupele nohou, masáže přírodními oleji, bylinných sáčků, masek a dalších vůní Vámi vybrané květiny dochází k celkovému tělesnému i duševnímu uvolnění.

Cena 3300,- Kč za cca 3hodinovou celostní péči o obličej, dekolt, tělo a duši ženy.

Rituál  Zavinování

(zavírání kostí)

Každá žena je originál a má své téma, proto i každé Zavinutí probíhá s jiným prožitkem s ohledem na ženu a její situaci. Rituál zavinování pomáhá fyzicky, psychicky, spirituálně i s energiemi.

Zavinout, nebo uzavřít lze jakoukoliv událost: je třeba opustit staré JÁ, aby se zrodilo NOVÉ. 

Poslechněte si diskusi o rituálu zavinování, kde se dozvíte více. Pokud chcete vědět jak rituál zavinování vnímám já, co při něm prožívá i ten, kdo ho vykonává, přečtěte si můj článek na blogu. 

Pro koho zavinovací rituál je?

Rituál je vhodný pro ženy po porodu, které potřebují získat původní stav pro své tělo a psychiku. Získat zpět svoji energii. Nejedná se pouze o čerstvé maminky, ale i ty, které dovršily fázi ze ženy do matky. 

Rituál je  dále určený i pro  ty z vás, které cítí potřebu ukončení jedné životní fáze tak, aby mohly bez zátěže vstoupit do etapy nové ( potřeba vědomého uzavření ztráty blízké osoby, smrti, ztráty miminka, rozchodu, rozvodu, změny místa, stěhování, zaměstnání, prožití těžkého traumatu, menopauzy  a dalších přechodových stavů )

Během rituálu dojde k ucelení duše i těla a k celkové regeneraci ženy.

Jak rituál probíhá?

Nejdříve se s každou ženou osobně potkám, případně zatelefonuji, abychom se lépe poznaly. Řekneme si detaily k rituálu a zašlu seznam věcí nutných k přípravě před rituálem emailem.

V den Rituálu dojedu za ženou k ní domů - je důležité, aby vše proběhlo ve známém a pro ženu bezpečném místě. Zavinovaná žena si vyhradí den jen pro sebe a ideálně i den po té.

 • před zavinovacím rituálem připravíme spolu se zavinovanou ženou posilující nápoje, masážní olej a vyrobíme bylinnou kouli a měšce. Žena se na všech činnostech spolupodílí.
 • při samotném rituálu začnu čištěním prostoru bylinkami a úpravou místa.
 • součástí je také ženská bylinná napářka, uvolňující koupel a Thai Rebozo masáž.
 • po koupeli v bylinkách a ženské bylinné napářce ženě jemnými masážními tahy potírám celé tělo teplým olejem.
 • následuje masáž teplým bylinným kompresem - koulí a jemná masáž bříška
 • v mezičasech mezi přípravami žena v klidu rozjímá a odpočívá
 • poté začnu tělo postupně zavinovat.
 • žena je Zavinutá tak dlouho, jak potřebuje
 • po ukončení procesu žena odpočívá nebo spí, já poklidím místo a tiše odcházím

Představ si ženo den, který máš jen pro sebe. Den, kdy se ponoříš do ticha své bytosti.     

Den                                                                                                                      

 • kdy ti bude věnovaná laskavá péče a pozornost
 • který  je zaměřen na tvůj příběh a tvé hýčkání
 • kdy si sama vybereš olej a jeho vůni na masáž a potření tvého těla
 • kdy si zvolíš byliny dle citu a vůně ke koupeli
 • kdy budeš v teple popíjet nápoj na posilněnou, kdy si vyčistíš hlavu a uzavřeš téma, které již nepotřebuješ

Cena a délka rituálu

Čas rituálu běžně bývá mezi 5-8 hodinami. Přesný čas ale neměřím, každý rituál probíhá tak dlouho, jak žena potřebuje.

Cena rituálu je 9 000 Kč (+ benzín, případně ubytování).

Po stanovení termínu Rituálu poprosím o 1000,-Kč zálohu. Rituál začíná již v momentě uzavření dohody o jeho provedení. Jeho realizace obnáší minimálně 5hod. přípravy, kdy chystám bylinky, olejíčky a další pomůcky - to vše na míru pro Vás. Rituál je vždy individuální a originální. Je nepřenosný, tedy připravován "na míru".

Pro jeho náročnost si neplánuji žádné další aktivity den před Rituálem, ani den po té.

Zálohová částka je pak odečtena od koncové částky. V případě, že termín z nějakého důvodu zrušíte, záloha je použita na energii a čas vydané přípravou Rituálu.Ženská    bylinná    procedura (s napářkou)

Bylinná uvolňující a očistná procedura vycházející z tradic našich předkyň. 

Ženská bylinná napářka je ozdravný Rituál, který si může každá žena připravit sama v pohodlí  svého domova - napářku lze pojmout jako čas pro sebe.

Nejdříve si připravíme směs bylinek a to  pro daný záměr napařování, záleží, zda se jedná o očistu, touhu otěhotnět, vyrovnání klimakteria, nebo jen uvolnění a relaxaci. Nachystáme si útulný prostor  a pak již budeme relaxovat v teple s vůní bylin.

Ženská bylinná napářka patří po mé zkušenosti k dalším osvědčeným a tradičním metodám, které vedou k ozdravení ženy a zkvalitnění způsobu jejího života.  

Jak probíhá Rituál v mé péči o Vás?

 • nejprve nachystám bylinnou napářku / teplou proceduru vedoucí k Vašemu uvolnění a očistě 
 • poté přijde na řadu masáž bříška teplým bylinným kompresem / navazující měkká a velice příjemná technika bylinou koulí, která uvolní napětí a dá do pohybu zažívání
 • dále jemnou technikou vedená masáž bříška teplým olejem
 • celý proces završuje celotělová masáž přírodním olejíčkem  / relaxační jemná technika vede k následnému celkovému uvolnění každé části vašeho těla

Během Rituálu popíjíte čaj dle výběru a je vám věnována intenzivní péče. Dochází k uvolnění nejen na fyzické rovině, ale i na psychické. Díky osvědčeným a tradičním technikám během Rituálu dochází k nastartování metabolismu a úbytku váhy v následku celkového uvolnění a očisty. Naučíte se základům napařování, v kterém poté můžete pokračovat i v domácím prostředí. Obdržíte ode mě jako dárek bylinnou směs na míru na Vaši první domácí napářku. Budete odcházet uvolněná, odpočatá a s pocitem vnitřní čistoty.    

Cena a délka rituálu

Cena za Rituál je 3 300, - Kč. Doba trvání - cca 3hodiny. 

Pro zachování ostatečného komfortu a pohodlí, provádím tento Rituál  ve svém studiu (po předchozí dohodě). Možnost zakoupení Dárkového poukazu na tuto proceduru.   


Vliv bylinné napářky při každoměsíční péči:

 • očista a revitalizace dělohy a pánevního dna 
 • zklidnění menstruačních potíží, pravidelnost
 • zdravější poševní prostředí a  cyklus 
 • vyrovnaná hladina poševního pH - díky prohřátí vyšší šance k početí 
 • vymizení migrény nebo příznaků PMS 
 • relaxace v napojení na své lůno 
 • uvolnění uložených emocí 

Pár slov o napářce

I když se o Ženské vaginální napářce mluví teprve krátce, má tato metoda dávné kořeny a to nejen u nás, ale i daleko za mořem. Známé je rčení  "Kam nechodí lékař, musí si žena pomoci sama", a  platí již z dob, kdy se člověk spoléhal na dané prostředí, kde žil a na přírodu a její plody.

 Instinktivně věděl, že toto spojení není náhodné a uměl dary Zěmě využít ve svůj prospěch i jako prevenci mnoha neduhů. Sbíral byliny a znal jejich účinky. A tak ženy záhy věděly, jak si ulevit např. při porodu - kdo by neznal z historie momenty, kdy v chalupě vaří voda v hrncích-nač asi? Napařováním se ale dalo preventivně předejít mnoha gynekologickým potížím nebo i výběrem správných bylin a díky prokrvení a prohřátí orgánů teplou parou připravit tělo k otěhotnění.

Rituály /předsvatební, předporodní a jiné

ODPOVĚDI NA ČASTÉ DOTAZ

Rituál Vám uspořádám po předchozí dohodě na předem domluveném místě. Každý je jedinečný, stejně jako Vy. Cena Předporodního či Předsvatebního Rituálu ( 4až 6 tis. Kč) se odvíjí dle časové náročnosti i Vašich požadavků, proto ji stanovím po předchozí dohodě.  

Po stanovení termínu Rituálu poprosím o 1000,-Kč zálohu. Rituál začíná již v momentě uzavření dohody o jeho provedení. Jeho realizace obnáší minimálně 8 -10hod. přípravy, setkání a konzultace s Vámi, poté chystám skladbu a průběh rituálu (tzv, scénář), různé pomůcky, hudbu a další. Rituál je vždy individuální a originální. Je nepřenosný, tedy připravován "na míru".

Je to Den jen pro Vás, proto si neplánuji žádné další aktivity den před Rituálem, ani den po té. 

Zálohová částka je pak odečtena od koncové částky. V případě, že termín z nějakého důvodu zrušíte, záloha je použita na energii a čas vydané přípravou Rituálu.

Přečtěte si o předsvatebním rituálu pro Martu na mém blogu.

Máte na mě dotazy?

Napište svůj dotaz a já vám ráda odpovím.